Bank głosów do dubbingu

Bank głosów do dubbingu

Bank głosów do dubbingu to kompleksowa baza aktorów, lektorów oraz innych wykonawców zajmujących się podkładaniem głosów do rozmaitych projektów. Dotyczy to nie tylko animacji oraz filmów, ale również ścieżek dźwiękowych wykorzystywanych w grach komputerowych, reklamach telewizyjnych czy spotach internetowych. Im bardziej rozległa baza, tym więcej głosów można w niej znaleźć. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługuje bank naszego studia SoundProve.

Spis treści:
Jak działa?
Baza aktorów
Duży wybór głosów
Realizacja nagrań
Dopasowanie głosu
Dlaczego warto wybrać SoundProve?

Jak działa bank głosów do dubbingu?

Bank głosów do dubbingu jest bardzo przydatnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skompletować obsadę dla ścieżki dźwiękowej z podkładanymi dialogami. Przy udźwiękawianiu filmów, bajek, gier oraz innych projektów niezbędny jest udział profesjonalnych aktorów. Proces podkładania głosów ma duże znaczenie dla końcowego efektu, a tym samym również dla odbioru produkcji przez widownię. Na udany dubbing składa się wiele czynników. Poza dobraniem odpowiednich głosów konieczne jest też profesjonalne przeprowadzenie nagrań, wykonanie miksu i masteringu czy zmontowanie całego materiału. Wszystkie te działania możemy sprawnie przeprowadzić w naszym studiu SoundProve.

Baza aktorów głosowych

Nasza baza głosów jest nieustannie rozwijana o nowych wykonawców. W zasobach banku dostępni są aktorzy o zróżnicowanych umiejętnościach, którzy potrafią sprawnie wcielić się w odgrywaną postać i wywrzeć odpowiednie wrażenie na słuchaczach. Do tej pory w naszym studio zrealizowaliśmy steki udanych projektów, co daje pewność profesjonalnej obsługi. Wykonawcy dostępni w bazie SoundProve mają duże doświadczenie w dubbingu, a także wielu innych zadaniach. W zależności od potrzeb, w banku znaleźć można aktorów optymalnie dopasowanych do projektów w różnych konwencjach. Każdy z nich posiada unikalną barwę i umiejętności, co pozwala na trafne obsadzenie bohatera wymagającego podłożenia głosu. Współpraca z naszym studiem daje też pewność profesjonalnego połączenia nagranego dubbingu z innymi ścieżkami, takimi jak efekty specjalne czy muzyka ilustracyjna.

Duży wybór

W produkcji dubbingu bardzo często wykorzystywane muszą być różne głosy, w tym męskie, damskie czy dziecięce. Jedynym ograniczenie jest tak naprawdę ilość postaci, pod które trzeba podłożyć głos. W naszej bazie znaleźć można wielu interesujących wykonawców, którzy nadają nową wartość realizowanym nagraniom. Każdy głos w banku można łatwo sprawdzić, słuchając darmowych próbek. W ten sposób da się zweryfikować indywidualne cechy poszczególnych lektorów i aktorów, oceniając ich pod kątem dopasowania do projektu. Każdy wykonawca został dokładnie opisany, co pozwala na łatwe znalezienie odpowiednich kandydatów do obsady. Po wybraniu właściwego głosu wystarczy jedynie zlecić nam przygotowanie nagrań próbnych. Po jego odsłuchaniu można zatwierdzić obsadę dubbingu, bądź też poszukać kolejnych propozycji. W banku SoundProve dostępne są głosy zarówno polskie, jak i zagraniczne. Dubbing możemy bowiem przygotować w obcym języku, co pozostaje nie bez znaczenia dla projektów opracowywanych z myślą o dystrybucji pozakrajowej. Powierzone nam zlecenia wykonujemy sprawnie, terminowo i szybko.

Realizacja nagrań

Jedynie profesjonalnie wyprodukowany dubbing dobrze spełni swoje zadanie. W naszej bazie dostępni są utalentowani wykonawcy, którzy umiejętnie dostosowują się do potrzeb projektu. Trafnie dobrana obsada jest bardzo istotna, ponieważ każdy aktor musi być prawidłowo dopasowany do odtwarzanej przez siebie postaci. Z tego względu każdy wykonawca nie tylko sprawnie operuje głosem pod względem artykulacyjnym i emisyjnym, ale też dba o umiejętną interpretację tekstu, odpowiednie natężenie emocjonalne oraz właściwą ekspresję. W bazie dostępni są zarówno aktorzy zawodowi, jak i lektorzy, radiowcy, spikerzy oraz inni profesjonaliści. Każdy z nich posiada konkretne specjalizacje, dlatego przy kompletowaniu obsady dubbingu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kandydatów mających już doświadczenie w takich projektach. Tacy wykonawcy potrafią najlepiej wywiązać się ze swojego zadania, naturalnie podkładając głos pod swoją postać oraz nadając jej indywidualnego charakteru. Wszystko to przekłada się na docelowy efekt, którym jest zrobienie jak najlepszego wrażenia na odbiorcach.

Mikrofon

Jak można wykorzystać bank głosów do dubbingu?

Bank głosów do dubbingu jest niezwykle pomocny na etapie postprodukcji filmów, bajek, seriali, gier komputerowych czy reklam. Proces ten polega na podłożeniu ścieżki dialogowej do już nagranego materiału. Obecnie dubbing pozostaje najpopularniejszą formą zastępowania nagrań dialogowych w oryginalnym języku wersją przetłumaczoną. Po zmiksowaniu z innymi ścieżkami audio, nagranie dubbingowe tworzy kompletną ścieżkę dźwiękową w innej wersji językowej. Za działania te odpowiadają dźwiękowcy i montażyści, którzy łączą dźwięk w sposób odpowiednio zbilansowany. W SoundProve dbamy o to, aby żaden z elementów nie zagłuszał pozostałych. Gotowy materiał zgrywany jest jako jedna ścieżka.

Dopasowanie głosu

Przy kompletowaniu obsady do dubbingu, warto zwrócić uwagę na specyfikę samego projektu. Każdy z nich wymaga nieco innego zestawu wykonawców, którzy muszą być trafnie dopasowani do poszczególnych postaci pod względem płci, wieku, temperamentu, stylu bycia oraz innych cech indywidualnych. Dubbingiem zajmują się zarówno aktorzy filmowi czy serialowi, jak i ci grywający przede wszystkim w teatrze. Nie bez znaczenia pozostaje sam głos. Znaczenie ma zarówno jego barwa, jak i tembr czy dynamika. W naszej bazie dostępni są zarówno profesjonaliści doświadczeni w swoim fachu, jak i wykonawcy stawiający pierwsze kroki w branży. Każdy z nich dysponuje jednak bardzo charakterystycznym głosem, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzi się w dubbingu. Aktorzy są również kreatywni i dyspozycyjni, dlatego chętnie biorą udział w niestandardowych projektach oraz angażują się w nowe zadania. Decydując się na współpracę z naszym studiem, zyskać można pewność optymalnego wpasowania każdego głosu w klimat, charakter i docelowe zastosowanie dubbingu.

Dlaczego do dubbingu warto wybrać bank głosów SoundProve?

Bank głosów do dubbingu powinien pozwalać na szybkie, łatwe i wygodne znalezienie odpowiednich wykonawców. Wyjątkowo intuicyjnym i przystępnym w obsłudze systemem jest baza naszego studia SoundProve. Oferujemy nie tylko dostęp do wielu profesjonalnych wykonawców dubbingowych, ale też gwarantujemy profesjonalną realizację nagrań i usługi w zakresie postprodukcji. Za pomocą naszego banku można dobierać głosy na podstawie licznych parametrów i wytycznych, a tym pozwala to na trafne skompletowanie obsady dubbingu.
Zachęcamy do skorzystania z oferty studia SoundProve, gdzie zapewniamy szybką realizację projektów oraz wyjątkowo atrakcyjne ceny.

Zadzwoń Napisz