Bank głosów. Wsłuchaj się w najlepszych.

Spis treści
Lektorzy w bazie SoundProve
Profesjonalne nagrania lektorskie
Dubbing
Współpraca z SoundProve
Wybór lektora
Rodzaj nagrania lektorskiego
Próbki głosów
Nasza oferta

Bank głosów lektorskich SoundProve

Pierwsze kroki kierujemy zatem do wspomnianego banku. Wyjątkowego banku, w którym nie trzeba zakładać konta, ani wyrabiać sobie karty, a każdy klient posiada status VIP. Mamy za to, jak to w banku, gwarancje. Bank głosów lektorskich SoundProve to gwarancja brzmienia o niepowtarzalnym stylu i o charakterystycznej, rozpoznawalnej barwie. Umiejętność przekonującego posługiwania się językiem (nie tylko polskim) sprawia, że nawet krótkie nagranie potrafi głęboko zakorzenić się w świadomości słuchaczy. Współpracujący z nami lektorzy użyczają głosu do różnorodnych realizacji. Najczęściej są to materiały szkoleniowe, prezentacje, reklamy radiowe i telewizyjne, komunikaty i zapowiedzi telefoniczne (IVR). Tyle o banku, teraz o ludziach…

Lektorzy w bazie SoundProve

Miejsca tworzą przede wszystkim ludzie, u nas są to ludzie przez duże „L”. Bank głosów SoundProve to setki głosów męskich, kobiecych i dziecięcych. Wszystkie posiadają wyjątkowe atuty, które w efekcie nadają nagraniu unikalną wartość. Każdy głos w naszej bazie możesz wcześniej usłyszeć dzięki próbkom zamieszczonym na tej stronie internetowej. Staramy się precyzyjnie określić cechy charakteryzujące poszczególnych lektorów, co na pewno ułatwi Ci znalezienie rozwiązania idealnie odpowiadającego Twoim wymaganiom. Wystarczy jedynie, że wskażesz potrzebny głos oraz określisz jego przeznaczenie. Po przesłuchaniu próbki możesz wybrać interesującego Cię lektora samodzielnie lub skorzystać z naszej pomocy. W bazie znajdują się profesjonalne głosy nie tylko z Polski, ale również z innych państw Europy i Świata. Możesz w dowolnym momencie zamówić nagranie w wielu obcych językach, a każde z nich zostanie zrealizowane perfekcyjnie i na czas. To niezwykle wygodne rozwiązanie, znacząco ułatwiające komunikację, zwłaszcza, gdy konieczna jest współpraca na odległość.

Nagrywanie głosu

Profesjonalne nagrania lektorskie

Niezależnie od rodzaju projektu, każde nagranie lektorskie wymaga starannego przygotowania tekstu, który zostanie utrwalony. Następnie musimy się zastanowić, czy naszym lektorem ma być kobieta, mężczyzna, czy dziecko. Kolejny aspekt to wybór głosu o brzmieniu odpowiadającym naszym potrzebom. Lektorzy mogą oczywiście wykorzystywać swoje umiejętności aktorskie i zwyczajnie zagrać głosem. Warto jednak od razu wybrać taki, którego naturalne cechy będą najbliższe naszym oczekiwaniom. Jakość nagrania na pewno będzie wówczas wyższa, a efekt finalny lepszy. Wielu współpracujących z nami lektorów posiada naprawdę duże doświadczenie w realizacji kampanii znanych marek. W bazie nietrudno znaleźć zawodowych aktorów, czy radiowców, którzy potrafią w niezwykły sposób operować głosem. Nagrania z ich udziałem przyciągają uwagę i wzbudzają emocje, niczym hiszpańskie Encierro (kto był w Pampelunie na św. Firmina, na pewno w tym miejscu przytaknie bez zastanowienia).

Bank głosów na usługach dubbingu

Nasz bank głosów idealnie sprawdzi się również, jeżeli poszukujesz aktorów do dubbingu. Proces podkładania głosu do istniejącego materiału wideo to jedna z podstawowych form tworzenia ścieżki dźwiękowej filmu. Dubbing wykorzystywany jest przede wszystkim w produkcjach animowanych, ale także w przypadku gier komputerowych. W dubbingu dialogi łączy się z pozostałymi ścieżkami audio, zawierającymi efekty dźwiękowe, czy muzykę ilustracyjną. Nasi lektorzy dubbingują z zacięciem dziecka tupiącego nad morzem, że chce gofra. W tym przypadku jednak to inni dostają dokładnie to, czego chcą.

Współpraca z SoundProve

SoundProve gwarantuje profesjonalną rejestrację materiału dźwiękowego oraz postprodukcję na równie wysokim poziomie. Każde zlecenie realizujemy sprawnie i szybko. Wystarczy przesłać nam tekst drogą mailową i wybrać odpowiedniego lektora. Głos należy wyselekcjonować na podstawie kilku podstawowych wytycznych: płci, wieku, barwy oraz pozostałych indywidualnych cech wykonawcy. Kiedy szczegóły zostaną już ustalone, nagrywamy materiał i przekazujemy go do finalnej obróbki. Nagranie w gotowej postaci trafi do Ciebie szybciej, niż myślisz. No właśnie, sprawdź pocztę, może już jest?

Wybór lektora z naszego banku głosów. Poznaj cennik

Wybierając lektora z naszego banku głosów nie powinieneś kierować się wyłącznie ceną. Oczywiście budżet projektu może czasami ograniczać, jak ciasne spodnie w garderobie modelek. Pamiętaj jednak, że odpowiedni głos to gwarancja dobrego wrażenia. To właśnie od unikalnych umiejętności lektora, oraz jego charyzmy, w dużej mierze zależy jakość nagrania. Przy wyborze weź zatem pod uwagę przede wszystkim specyfikę swojego projektu. Z pomocą przyjdą na pewno, znajdujące się na naszej stronie, próbki głosów. Wsłuchanie się w każdy z nich pozwoli Ci wybrać ten, który będzie Twoim zdaniem najlepszy.

Rodzaj nagrania lektorskiego

Wiesz już, że aby wybrać najlepszy głos, należy zastanowić się, czemu tak naprawdę Twoje nagranie ma służyć. To ważne, bo każdy projekt posiada określoną specyfikę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku treści, które powinny zrobić na słuchających naprawdę duże wrażenie. Wpływa to oczywiście na wybór konkretnego lektora, mającego odpowiednią dynamikę, barwę oraz tembru głosu. Można oczywiście rozważyć współpracę z lektorem o nieco mniejszym doświadczeniu, bo wśród takich również nie brakuje osób posiadających duży talent. Jeżeli jednak zależy Ci na sprawdzonym, zawsze skutecznym głosie, polecamy tych, którzy na niejednym mikrofonie połamali już sobie zęby.

Próbki głosów

W banku głosów SoundProve znajdziesz wielu lektorów, a każdego z nich poznasz bliżej odsłuchując specjalnie przygotowaną próbkę. Są tu zarówno doświadczeni lektorzy, z większym dorobkiem, ale też młodsi, których barwa głosu potrafi zrobić wrażenie. Posłuchaj ich uważnie, bo to najlepszy sposób, abyś finalnie był ze swojego wyboru naprawdę zadowolony. Każde z nagrań daje doskonały obraz umiejętności lektora, sposobu jego pracy, a często również ukazuje dziedzinę, w której czuje się on zdecydowanie najlepiej. My np. lubimy kiedy wszystko gra – i staramy się, aby dotyczyło to również kosztów…

Cennik

Właśnie dotarliśmy do momentu, w którym z uśmiechem zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej bazy lektorów. Bez względu na to, czy poszukujesz głosu stanowczego, czy nieśmiałego, wesołego, czy poważnego, rozmarzonego, czy konkretnie przekonującego – trafiłeś idealnie. Na dodatek zaskoczymy Cię dobrą ceną! Jeśli należysz do niezdecydowanych, daj znam znać, a przeprowadzimy Cię przez proces wyboru lektora, doradzając najlepsze rozwiązanie dla konkretnego projektu, z którym się u nas pojawisz. Z chęcią porozmawiamy też o finalnej cenie. To jak, nagrywamy? 😉

Zadzwoń Napisz