Baza głosów

Baza głosów

Baza głosów jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla osób, które poszukują lektora do realizacji rozmaitych projektów. Im bardziej zróżnicowany bank, tym większe możliwości wyboru. Na szczególną uwagę zasługuje intuicyjna i funkcjonalna baza naszego studia SoundProve, w której znaleźć można głosy o unikalnej charakterystyce. Współpracujący z nami lektorzy mają różną barwę głosu, temperament i umiejętności, co pozwala na wybór wykonawcy idealnie dopasowanego do konkretnych zastosowań.

Spis treści
Czym jest?
Nasi lektorzy
Nagrania głosowe
Dubbing i nie tylko
Wybór lektora
Cel nagrania
Oferta SoundProve

Czym jest baza głosów?

Baza głosów SoundProve to rozbudowany, nieustannie rozwijany bank lektorów. W jego zasobach znaleźć można wykonawców o bardzo specyficznych umiejętnościach, którzy sprawnie posługują się językiem i mogą łatwo wpływać na świadomość oraz podświadomość słuchaczy. W naszym studio realizujemy wiele nagrań dźwiękowych z udziałem lektorów, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć w pełni profesjonalne realizacje. Do najczęściej przygotowywanych przez nas projektów należą różnego rodzaju reklamy radiowe i telewizyjne, prezentacje, komunikaty, materiały szkoleniowe, audiobooki czy zapowiedzi telefoniczne. Klienci mogą liczyć na szeroki wybór głosów, których właściciele doskonale radzą sobie w wielu konwencjach i stylistykach.

Nasi lektorzy

W SoundProve dostępne są dziesiątki głosów – zarówno męskich, damskich, jak i dziecięcych. Każdy z naszych lektorów dysponuje niepowtarzalną charyzmą, dzięki której realizowane przez nas nagrania zyskują dodatkową wartość. Poszczególne głosy z banku mogą być uprzednio sprawdzone za pomocą dostępnych próbek. Charakterystyczne cechy każdego z lektorów zostały bardzo precyzyjnie opisane, dzięki czemu znalezienie kandydata optymalnie spełniającego wymagania projektu nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy jedynie określić potrzebny głos oraz ustalić jego przeznaczenie, a następnie zlecić nam przygotowanie próbnego nagrania. Po zapoznaniu się z nim możesz zatwierdzić wybór lektora bądź też skorzystać z naszej pomocy i znaleźć innego kandydata. Nasz bank obejmuje głosy zawodowców zarówno z Polski, jak i innych krajów. Tak duża różnorodność pozwala nam realizować nagrania w językach obcych, co ma szczególne znaczenie w przypadku materiałów wykorzystywanych na rynku zagranicznym. Wszystkie projekty wykonujemy szybko, terminowo i sprawnie.

Nagrania głosowe

Aby nagranie lektorskie dobrze spełniło swoje zadanie, powinno być odpowiednio przygotowane i zrealizowane. Nasza baza obejmuje głosy o bardzo zróżnicowanej specyfice pod względem barwy i brzmienia. W zależności od potrzeb projektu można wybrać lektora przemawiającego w sposób neutralny i stonowany bądź wykonawcę kładącego szczególny nacisk na efektowną interpretację tekstu. W każdym przypadku wyjątkowo starannie wybieramy głos wykonawcy, uwzględniając przy tym wiele indywidualnych wymagań. Nasi lektorzy mają duże doświadczenie w różnych kampaniach, a wielu z nich to zawodowi aktorzy, spikerzy i radiowcy. Wszystkich wykonawców współpracujących z SoundProve łączy talent do operowania głosem, wzbudzania emocji i przyciągania uwagi, przez co doskonale nadają się oni do realizacji projektów wymagających intensywnego oddziaływania na słuchaczy.

Baza głosów do dubbingu i nie tylko

Baza głosów może się okazać bardzo pomocna przy okazji kompletowania obsady dubbingu. Udział profesjonalnych aktorów ma kluczowe znaczenie dla udźwiękawiania materiału filmowego, dlatego stanowi nieodłączną część opracowywania ścieżki audio. Aby wyprodukować udany dubbing, musimy odpowiednio dobrać głosy, zrealizować nagrania oraz przeprowadzić mix, mastering i montaż z udziałem specjalistów. W procesie tym łączymy dialogi z innymi materiałami dźwiękowymi, takimi jak muzyka ilustracyjna czy efekty specjalne. W SoundProve współpracujemy z wieloma lektorami oraz innymi wykonawcami, którzy posiadają wprawę w realizacji dubbingu i nie tylko.

Dziecko krzyczące do mikrofonu

Wybór lektora

Aby wywrzeć odpowiednie wrażenie na odbiorcach i uzyskać pożądany efekt, należy wybrać właściwego lektora z naszego banku. Finalna jakość materiału w dużym stopniu zależy od umiejętności, doświadczenia i unikalnych cech wykonawcy. Wybierając lektora, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim charakterystykę samego nagrania. Aby ułatwić naszym klientom podejmowanie decyzji, zamieściliśmy na naszej stronie internetowej próbki głosów. Na ich podstawie można lepiej zapoznać się ze specyfiką każdego z wykonawców, a następnie bardziej świadomie wybrać odpowiedniego lektora. Za pomocą próbek sprawdzić da się zdolności zarówno doświadczonych, jak i nowych profesjonalistów w tej branży. Każdy lektor posiada charakterystyczną barwę, a najlepszymi wyznacznikami umiejętności poszczególnych kandydatów są ich dotychczasowe osiągnięcia, specjalizacje, sposób pracy czy elastyczność w podejmowaniu nietypowych projektów. Z naszym studiem współpracują wyłącznie mocno zaangażowani lektorzy, którzy chętnie dzielą się ze słuchaczami swoim temperamentem, talentem i stylem bycia.

Cel nagrania

Aby nagranie lektorskie w stu procentach spełniało oczekiwania klienta, powinien on precyzyjnie określić cel realizowanego nagrania. Jesteśmy w stanie zarejestrować dźwięk o różnym zastosowaniu, za każdym razem zwracając uwagę na odpowiednie oddziaływanie na słuchaczy. W zależności od rodzaju opracowywanych materiałów angażujemy do pracy lektora z głosem najbardziej adekwatnym do założeń projektu. W poszczególnych zleceniach doskonale mogą sobie poradzić zarówno wykonawcy starsi, jak i ci początkujący. W obu przypadkach dajemy gwarancję profesjonalizmu, sprawnej realizacji nagrań oraz kompleksowego wsparcia. Nasi lektorzy wyróżniają się nie tylko ogromnym potencjałem twórczym oraz talentem, ale również zdolnością mobilizacji w każdej sytuacji oraz kreatywnym podejściem do nawet najbardziej niestandardowych projektów. Współpraca z SoundProve to pewność, że zarejestrowany głos doskonale wpasuje się w klimat realizowanego materiału.

Baza głosów lektorskich w SoundProve

Baza głosów lektorskich to wyjątkowo wygodny i przystępny system, z którego pomocą można wybrać wykonawcę idealnie dopasowanego do zróżnicowanych potrzeb. Skorzystanie z naszej oferty to pewność, że materiał dźwiękowy zostanie profesjonalnie nagrany oraz poddany kompleksowej postprodukcji. Wystarczy jedynie przesłać nam wybrany tekst mailem, a następnie ustalić lektora. Nasz bank daje możliwość doboru głosu na podstawie różnych parametrów, takich jak wiek, płeć, barwa głosu, narodowość oraz wielu innych wytycznych. Po ustaleniu szczegółów umawiamy się z lektorem i nagrywamy materiał. Po zakończeniu finalnej obróbki przekazujemy gotowe nagranie klientowi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą SoundProve, gdzie oferujemy przystępne ceny, krótki czas realizacji oraz ogromny wybór głosów lektorskich.

Zadzwoń Napisz