Baza głosów lektorskich

Baza głosów lektorskich

Baza głosów lektorskich to wyjątkowo przydatne narzędzie, które z powodzeniem można wykorzystać w licznych branżach. Bank tego typu zapewnia szybki wgląd w umiejętności najlepszych lektorów na rynku, świadczących swoje usługi na potrzeby filmów, reklam, prezentacji, audiobooków, zapowiedzi czy instruktaży. W bazie można szybko znaleźć wykonawcę odpowiedniego pod względem różnych parametrów, który najlepiej nada się do odczytania kwestii dialogowych czy narracyjnych.

Spis treści:
Dlaczego to dobre rozwiązanie?
Zróżnicowany wybór
Umiejętności i doświadczenie
W jaki sposób funkcjonuje?
Wybór wykonawcy głosowego
Specyfika projektu
Czy jest płatna?
Nasza oferta

Dlaczego baza głosów lektorskich to dobre rozwiązanie?

Baza głosów lektorskich przydaje się w bardzo wielu planowanych zastosowaniach dźwiękowych. Wyjątkowo rozbudowany bank tego typu posiada nasze studio nagraniowe SoundProve. Na stronie internetowej udostępniliśmy specjalną platformę, która posiada wiele pozycji do wyboru oraz jest bardzo funkcjonalna i prosta w obsłudze. Za jej pomocą możesz szybko odpowiedniego kandydata do nagrań lektorskich i podjąć decyzję o jego zatrudnieniu. W naszej bazie nie brakuje wykonawców o zróżnicowanych możliwościach głosowych, którzy mają ogromne doświadczenia w setkach projektów nagraniowych. W zależności od indywidualnych potrzeb i celów w banku SoundProve bez trudu znajdziesz lektora o specyficznych umiejętnościach, unikalnych predyspozycjach oraz odpowiednich specjalizacjach. Dodatkowo w naszym studiu oferujemy również pełną postprodukcję, a także mix i mastering.

Zróżnicowany wybór

W naszej bazie lektorskiej dostępne są liczne głosy męskie, damskie i dziecięce, które należą do każdego przedziału wiekowego. Z pewnością uda się dobrać głos między innymi do dubbingu, spotów reklamowych czy e-booków. Wszyscy wykonawcy wyróżniają się własną osobowością i charakterystyką, co pozwala na odpowiednie wykorzystanie ich talentów w realizowanych projektach. Niemałą zaletą jest możliwość bezpośredniego odsłuchania próbek głosowych, co znacząco ułatwia wybór. Poszczególni lektorzy w banku zostali przez nas dokładnie opisani, dzięki czemu możesz błyskawicznie zawęzić poszukiwania do konkretnych parametrów. Po dopasowaniu głosu pod kątem jego przeznaczenia możesz zlecić nam przygotowanie nagrania próbnego. Rozwiązanie to pozwoli na upewnienie się we własnej decyzji, a w razie wątpliwości ułatwi kontynuowanie poszukiwań i ocenę kolejnych wykonawców.

Umiejętności i doświadczenie

Lektorzy współpracujący z naszym studiem nagraniowym to prawdziwi fachowcy, którzy zawsze starają się jak najlepiej realizować powierzane im zadania. W banku SoundProve znajdziesz wykonawców obdarzonych unikalną zdolnością do operowania głosem, pozwalającą im na realizację praktycznie dowolnych zadań. Zależnie od wytycznych i założeń projektu poszczególni lektorzy mogą na różne sposoby zinterpretować i zaintonować powierzony im tekst. Wybrana treść może być odczytana zarówno emocjonalnie i intensywnie, jak i w sposób bardziej wyważony oraz neutralny. Nasze studio nagraniowe na stałe współpracuje z najlepszymi specjalistami na rynku, do których zaliczają się zawodowi lektorzy, aktorzy, radiowcy czy spikerzy. Cechą charakterystyczną każdego z nich jest nie tylko przykuwający uwagę głos, ale też talent do jego umiejętnego wykorzystania w praktyce.

Lektor przy mikrofonie

W jaki sposób funkcjonuje nasza baza głosów lektorskich?

Baza głosów lektorskich naszego studia nagraniowego SoundProve działa na bardzo prostych zasadach. Platforma ta zintegrowana jest z intuicyjną wyszukiwarką, pozwalającą na szybkie i łatwe znalezienie wykonawcy o predyspozycjach i cechach odpowiednich dla planowanego projektu dźwiękowego. Nasz bank możesz przeglądać w oparciu o konkretne parametry i kryteria, włącznie z płcią, wiekiem czy narodowością. Wytyczne te stanowią podstawę do wyboru lektora, który w stu procentach spełni wszystkie postawione przed nim wymagania. W SoundProve nie tylko udostępniamy pokaźną bazę wykonawców, ale też realizujemy profesjonalne nagrania głosowe z ich udziałem oraz przeprowadzamy fachową produkcję. Po dostarczeniu nam tekstu przekazujemy go lektorowi oraz rejestrujemy materiał, po czym poddajemy go odpowiedniej obróbce i wydajemy w formie gotowej do dalszego wykorzystania.

Wybór wykonawcy głosowego

Aby umiejętnie wybrać lektora z naszego banku, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj planowanego projektu nagraniowego. Osoba odczytująca kwestie dialogowe czy narracyjne powinna być przede wszystkim trafnie dopasowana do specyfiki materiału, który może mieć zabarwienie komercyjne, użytkowe czy artystyczne. Z tego względu na naszej stronie znajdziesz próbki głosowe, pozwalające na podjęcie bardziej przemyślanej decyzji. Na ich podstawie możesz szybko i łatwo ocenić faktyczne umiejętności poszczególnych lektorów, sprawdzając ich predyspozycje pod względem brzmienia czy ogólnego warsztatu. Pewnym wyznacznikiem przy wyborze wykonawcy są jego wcześniejsze doświadczenia w konkretnych branżach, jednak warto polegać na jego elastyczności i zdolności do sprawdzenia się w nietypowych projektach. W naszej bazie znajdziesz wielu lektorów angażujących się w nietypowe i niestandardowe zadania, które pozwalają im na rozwijanie swojego warsztatu.

Specyfika projektu

W SoundProve możemy zrealizować nagrania dźwiękowe na różne potrzeby. W naszym banku znajdziesz lektorów spełniających potrzeby z klientów działających w różnych dziedzinach, którzy mają nierzadko odmienne wymagania. Z tego względu istotną cechą wszystkich wykonawców jest ich niemała kreatywność, pozwalająca na szybkie dostosowanie się do konkretnych sugestii i zaleceń. Ważnym etapem prac nad nagraniem lektorskim jest umiejętna analiza powierzonego nam tekstu. Niezależnie od jego typu i planowanego zastosowania, każdy projekt staramy się realizować w sposób profesjonalny i kompetentny. Z tego względu szczególną wagę przywiązujemy do wysokiej jakości nagrań. Wynika to zarówno z odpowiedniego wyposażenia naszego studia, jak i talentu samych lektorów. Z SoundProve współpracują wykonawcy zarówno doświadczeni w branży, jak i osoby stawiające w niej pierwsze kroki.

Czy baza głosów lektorskich jest płatna?

Baza głosów lektorskich SoundProve dostępna jest bezpłatnie, dzięki czemu możesz ją przeglądać bez ponoszenia żadnych kosztów. W naszym studio oferujemy też bardzo przystępne ceny nagrań, a wycena przeprowadzana jest indywidualnie. Przy okazji każdego projektu zapewniamy bardzo elastyczne podejście, a przy szacowaniu budżetu bierzemy pod uwagę przede wszystkim długość planowanego nagrania dźwiękowego. Ze szczegółowym cennikiem usług naszego studia możesz się zapoznać na stronie internetowej SoundProve.

Nasza oferta

W naszym banku znajdziesz kandydatów głosowych zarówno polskich, jak i zagranicznych. W SoundProve z powodzeniem realizujemy nagrania obcojęzyczne, zapewniając przy tym stuprocentową poprawną językową i artykulacyjną lektorów. Nasza oferta stanowi doskonałą propozycję dla osób, które chcą profesjonalnie udźwiękowić swoje projekty komercyjne, informacyjne czy artystyczne. Zajmujemy się miksem i masteringiem, a także montażem i efektami specjalnymi. Nagrania lektorskie możemy sprawnie połączyć z innymi materiałami audio, a także wideo. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego oraz skorzystania z oferty SoundProve.

Zadzwoń Napisz