Lektor do audiobooków

Lektor do audiobooków

Lektor do audiobooków w dzisiejszych czasach cieszy się niesamowicie dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z tego, iż wiele osób pokochało tę formę przyswajania literatury. Audiobook to bowiem książka, którą czyta lektor. W przeciwieństwie do tradycyjnej książki, jest on znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Wynika to oczywiście z faktu, iż można go słuchać nawet w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, na przykład podczas jazdy samochodem, sprzątania w domu i w wielu innych sytuacjach.

Spis treści:
Kim jest i czym się zajmuje?
Dlaczego warto?
Szeroki wybór
Czym cechuje się specjalista?
Dlaczego my?
Nasza kompleksowa oferta

Kim jest lektor audiobooków i czym się zajmuje?

Lektor audiobooków to osoba, która zajmuje się czytaniem i nagrywaniem tekstów, w tym przypadku najczęściej książek lub opowiadań. Wiele osób w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie już życia bez audiobooków, ale miłośników tradycyjnych książek jest oczywiście nadal sporo. Lektor pracuje głównie głosem, dlatego też musi pamiętać o odpowiednim dbaniu o swoje struny głosowe. Tacy specjaliści zajmują się także czytaniem tekstów w programach radiowych, spotach reklamowych, filmach lub bajkach. Bardzo często jednak lektor wybiera węższy zakres swojej specjalizacji i zajmuje się np. głównie nagraniami audiobooków. Początkujący najczęściej zaczynają od nagrywania krótkich reklam radiowych lub krótkich form na potrzeby portali społecznościowych. Po zdobyciu pewnych umiejętności i doświadczenia zaczynają realizować większe zlecenia, takie jak m.in. nagrywanie treści książki. Przed każdą realizacją specjalista powinien zapoznać się z tekstem, który ma zostać nagrany i przećwiczyć jego czytanie. Przed rozpoczęciem rejestracji dźwięku powinno się także przeprowadzić próby przed mikrofonem, a w trakcie czytania zwracać szczególną uwagę na właściwą dykcję oraz intonację. W naszym studiu nagrań SoundProve oferujemy bogatą bazę głosów, w której z pewnością znajdziesz specjalistę do swojego projektu.

Dlaczego warto wybrać profesjonalistę?

Odpowiednia osoba nagrywająca książki czy opowiadania wie, iż jej głos to podstawowe narzędzie pracy. Profesjonalista potrafi operować głosem w taki sposób, że nawet najnudniejsza treść staje się „żywa”. Właściwe przeczytanie tekstu to podstawa, a dobre nagranie książki to takie, w którym czytający we właściwy sposób dostosuje tempo oraz rytm głosu do opisywanych fragmentów. Warto wybrać więc specjalistę w tej dziedzinie, a decydując się na skorzystanie z oferty naszego studia dźwiękowego SoundProve, możesz mieć pewność, że znajdziesz to, czego szukasz. Wszystkich dostępnych u nas specjalistów łączy jedno – niesamowity i budzący emocje głos, który potrafi pomóc oderwać się od rzeczywistości i wejść w świat słuchanej treści. Czytający posiadają odpowiednie doświadczenie, charyzmę oraz szeroką wiedzę w zakresie swojej specjalizacji. Wszystko to sprawia, że są oni absolutnym strzałem w dziesiątkę dla wszystkich, którzy szukają zawodowca.

Szeroki wybór

Na naszej stronie internetowej możesz znaleźć bogatą bazę głosów. Co to takiego? To aż 300 próbek, które ułatwiają znalezienie właściwej osoby do przeczytania tekstu. Odsłuchując wiele różnych głosów, możesz porównać charakter, ton czy energię czytającej osoby. Dzięki temu wybór odpowiedniego specjalisty jest dużo prostszy. W naszej bazie głosów lektorskich znajdziesz zarówno głosy męskie, jak i żeńskie, a nawet dziecięce. Wiemy, że każde nagranie musi być na wysokim poziomie, a głos powinien idealnie wpasowywać się w konkretną rolę. Dlatego też nie wahaj się i już dziś odsłuchaj wybrane głosy z naszej bazy, aby wybrać idealnie dopasowaną do Twojego projektu osobę. W razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy otwarci na Twoje pytania – po prostu skontaktuj się z nami.

Mikrofon w studiu

Czym cechuje się najlepszy lektor do audiobooków?

Najlepszy lektor do audiobooków nie tylko potrafi mówić wyraźnie i posiadać odpowiednią dykcję. Taki specjalista musi przede wszystkim brzmieć neutralnie, by nie skupiać na sobie całej uwagi słuchacza, ponieważ przecież nie o to w tym chodzi. Co więcej, jeśli czytający posiada bardzo dobrą wymowę obcojęzyczną, to będzie in dobrym wyborem do nagrywania książek, w których znajduje się sporo wstawek w obcym języku. Jakie inne cechy powinna posiadać osoba nagrywająca audiobooki? Przede wszystkim nie powinna posiadać żadnych wad wymowy, które zniekształcałyby przekaz. Ponadto taka osoba powinna wykazywać się spostrzegawczością i posiadać także talent aktorski. Nie obejdzie się również bez umiejętności interpretowania tekstu oraz cierpliwości. Przeczytanie całej książki zajmuje bowiem sporo czasu i należy być odpowiednio skupionym na tej czynności. Częste rozpraszanie się utrudnia znacznie pracę. Czytający powinien być również dobrze zorganizowany oraz sumienny. Zmysł techniczny to kolejny aspekt, który przydaje się osobom, które pracują w tym zawodzie. Obszerne kompetencje w obszarze gramatyki i słownictwa ułatwiają natomiast sprawne wykonywanie zleconych projektów. Przed wybraniem odpowiedniej osoby warto sprawdzić, czy posiada on niezbędne kwalifikacje. Czy zawsze jednak lepiej decydować się na bardziej doświadczonego lektora? Nie jest to regułą, ponieważ nawet początkująca osoba może mieć więcej energii i wyróżniać się większą otwartością i świeżością w interpretacji danego tekstu.

Dlaczego my?

W SoundProve kwestią najważniejszą jest dbałość o klientów, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by zlecenia były realizowane w możliwie najkrótszym czasie i jak nawyższej jakości. Tym, co łączy naszych wszystkich specjalistów jest miłość do dźwięku i muzyki, co składa się na nasz profesjonalizm. Produkcja dźwięku i nagrania lektorskie to dla nas nie tylko jedynie zwykłe obowiązki, ale przede wszystkim nasza pasja. Wyróżnia nas też to, iż dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, a poszczególni specjaliści mają wiedzę z różnych dziedzin. Nadal nie jesteś pewien, czy warto skorzystać z naszych usług? W takim razie sprawdź nasze przykładowe realizacje i zobacz, jak wygląda ostateczny efekt naszej pracy.

Nasza kompleksowa oferta

Wyróżnikiem SoundProve jest fakt, że zawsze podchodzimy do każdego projektu w sposób indywidualny. Dokładamy wszelkich starań, by przygotowany materiał dźwiękowy z udziałem lektora wyróżniał się najwyższą jakością. Cały czas poszerzamy też zakres naszych usług – oferujemy m.in. postprodukcję, mix i mastering oraz możliwość realizacji dźwięku na planie. To, że za realizację nagrań odpowiadają wyłącznie najlepsi specjaliści na rynku, którzy mogą pochwalić się wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem, powoduje, że przekazywane przez nas materiały rewelacyjnie sprawdzają się do udźwiękawiania rozmaitych projektów o wszelakim zastosowaniu – nie tylko audiobooków, ale również m.in. przy realizacji filmów czy reklam. Nie czekaj – sprawdź już teraz szczegółowe informacje na temat naszej oferty i znajdź lektora w pełni dostosowanego do potrzeb Twojego projektu.

Zadzwoń Napisz