Produkcja spotów reklamowych

Produkcja spotów radiowych

Produkcja spotów radiowych cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest to efektywne narzędzie reklamowe. Ich przygotowanie jest mniej czasochłonne i tańsze niż reklam telewizyjnych. Materiały audio przeznaczone do celów reklamowych muszą być przemyślane, a przede wszystkim przygotowane w najwyższej jakości. Potrzebne jest do tego sprawdzone studio, doświadczone i z odpowiednim sprzętem, takie jak SoundProve.

Spis treści:
Skorzystaj z naszego wsparcia
Jak wygląda taki proces?
Dlaczego z nami?
Co trzeba wiedzieć na ten temat?
Charakterystyka takich materiałów
Scenariusz
Lektor

Produkcja spotów radiowych z SoundProve

Produkcja spotów radiowych obejmuje szereg działań, które znacząco wykraczają poza same nagrania. Te są jedynie etapem, który poprzedzają staranne przygotowania, a po którym czekają jeszcze działania postprodukcyjne. Korzystając z naszej oferty, możesz liczyć na to, że przejdziemy sprawnie przez cały proces, a efekt spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do nawiązania kontaktu.

Kompleksowa usługa

Jeżeli wybierzesz ofertę SoundProve, możemy razem przejść w zasadzie przez wszystkie kroki przygotowania spotu. Podstawą całego przedsięwzięcia jest brief, w którym określisz, jakie cele ma przygotowywana kampania. Trzeba też zaznaczyć, jaki ma być główny przekaz materiału i kto jest jego grupą docelową. Taka baza, w połączeniu ze sprecyzowaniem budżetu i zakładanych terminów, jest dobrym początkiem. Później można już przejść do opracowania szczegółowego planu i wdrożenia etapu przygotowawczego do produkcji, wraz z dopięciem szczegółów technicznych i skompletowaniem zespołu realizacyjnego. Dla przejrzystości każda produkcja ma rozpisywany harmonogram, który daje gwarancję, że wszystkie etapy będą przebiegać szybko i terminowo. Wtedy można przejść do kluczowego etapu produkcji, jakim jest nagrywanie dźwięku. Nie zapominaj, że na tym nie kończy się jednak cały proces – nie mniej ważna jest dokonywana przez nas postprodukcja, dzięki której ostateczny produkt w formie gotowego spotu będzie dopracowany w najmniejszych szczegółach.

Dlaczego właśnie z nami?

Dużym atutem naszego studia jest to, że dzięki bogatemu wyposażeniu jesteśmy przygotowani na przeprowadzenie pełnego procesu przygotowania spotu, a nie tylko ograniczenia się do samych nagrań dźwięku. Przede wszystkim mamy duże doświadczenie w tym zakresie. Podchodzimy do takich zadań kreatywnie i z zaangażowaniem, a dysponujemy do tego profesjonalnym sprzętem, który jest kluczowy, jeżeli chcesz uzyskać doskonałą jakość swojej reklamy. Zachęcamy zatem do skorzystania z usług SoundProve, gdzie możemy pochwalić się licznymi realizacjami.

Co warto wiedzieć o produkcji spotów radiowych?

Produkcja spotów radiowych jest dość charakterystyczna, gdy bierze się pod uwagę to, że ostatecznie treść trafiająca do odbiorcy ma jedynie format audio. W tej sytuacji wszystko musi zostać dokładnie rozpisane tak, jak miałoby to miejsce przy kręceniu materiałów video. Bezsprzecznie kluczowe dla finalnego efektu jest dobranie głosu, który będzie pasował idealnie do formy i treści zaplanowanej reklamy.

Studio nagrań

Jaka jest specyfika takiej reklamy?

Spośród licznych narzędzi reklamowych, materiały radiowe są tradycyjnym, ale wciąż aktualnym środkiem przekazu. Jest on jednak przy tym dość specyficzny, ponieważ oddziałuje tylko na jeden zmysł człowieka – słuch. Podobnie jak w przypadku reklam telewizyjnych, w kontekście spotów radiowych dominuje format zakładający, że całość trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund, a zwykle mieści się w przedziale 15-30 sekund. W związku z formą reklamy przekaz musi być zwięzły i zrozumiały. Trzeba się skupić na przekazaniu najważniejszych informacji i całkowitym wycięciu zbędnych dodatków. Całość musi być jednocześnie sugestywna i zapadać w pamięć. Jak widać, chcąc spełnić takie kryteria, wyprodukowanie spotu radiowego wcale nie należy do najprostszych zadań. W idealnym przypadku materiał będzie zakończony sloganem podsumowującym, na tyle chwytliwym, żeby po paru przesłuchaniach słuchacz bez problemu dopasuje go do firmy, usługi czy kampanii, którą reklamuje spot.

Tu także musi być scenariusz

Choć format reklamy radiowej może się wydawać z pozoru łatwiejszy od telewizyjnej, nie oznacza to, że może tu zabraknąć scenariusza. Na spot składają się tekst, nagrania lektorskie, efekty dźwiękowe i muzyka. Dopiero kombinacja tych elementów pozwala stworzyć coś, co naprawdę przykuje uwagę odbiorców. Tworzenie scenariusza jest zatem jednym z pierwszych punktów całego procesu. Rozpisuje się w nim kwestie lektorskie i rozplanowuje umiejscowienie pozostałych materiałów dźwiękowych. Na tym etapie bardzo ważna jest kreatywność, ale zestawiona z klarowną wizją, która pozwoli stworzyć spójną kompozycję i zaintrygować nią słuchaczy, pomimo krótkiego czasu antenowego.

Właściwy głos

W takiej reklamie liczy się pomysł, zwięzłość oraz tempo. Nie można jednak zapominać o obsadzie, czyli w tym przypadku lektorze. Taka osoba musi nie tylko świetnie operować językiem, ale posiadać do tego umiejętność modulowania głosu w zależności od potrzeb czy roli, w jaką się wciela. W praktyce w spotach radiowych najlepiej sprawdzają się tym samym osoby z doświadczeniem, które mają już za sobą takie projekty. Być może najważniejszym aspektem jest jednak to, że przy wyborze lektora decydująca jest barwa głosu. Interpretacja odbiorcy jest uzależniona od tego, jak lektor wypowie i zaprezentuje przygotowaną dla niego kwestię. Często liczy się to, żeby barwa była dobrana pod kątem grupy docelowej, do której kierowana jest reklama – w końcu inny głos może budzić zaufanie w osobach młodych, a inny może być doskonały, gdy reklama jest skierowana przykładowo do seniorów. Znalezienie idealnej osoby może się wydawać trudnym zadaniem, ale w SoundProve dysponujemy rozbudowaną bazą lektorów, więc możesz wybierać spośród sprawdzonych i różnorodnych wykonawców. Z pewnością znajdziesz u nas głos, który będzie korespondował z charakterem promowanej oferty i koncepcją spotu.

Realizacją spotów radiowych to przedsięwzięcie, przy którym powinieneś skorzystać z usług doświadczonego i profesjonalnego studia. Przygotowanie chwytliwej i dobrze brzmiącej reklamy jest pewnym wyzwaniem, ale w pełni osiągalnym, gdy zdecydujesz się na nasze wsparcie. W SoundProve przejdziesz przez cały proces opracowania takiego materiału i na pewno zachwycisz się końcowym produktem. Poza nagrywaniem spotów radiowych w naszej ofercie znajduje się również wiele innych usług, takich jak mix i mastering, oferta banku głosów, realizacja dźwięku na planie czy postprodukcja. Wszystkie nasze realizacje są przeprowadzane na wysokiej klasy, profesjonalnym sprzęcie. Co istotne – wszystkie nasze usługi świadczymy w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zadzwoń Napisz