Studio lektorskie. Czym jest?

Spis treści

Bank głosów SoundProve
Usługi lektorskie
Lektorzy w SoundProve
Nagrania i postprodukcja dźwięku
Funkcja komunikatu dźwiękowego
Współpraca

Studio lektorskie, SoundProve w pigułce

Nie miniemy się z prawdą pisząc, że studio lektorskie odpowiada za komunikację werbalną, ktokolwiek jest jej odbiorcą. Ujmując to nieco prościej, właśnie z takiego studia wychodzą na świat glosy, które słyszymy niemal wszędzie. To one często decydują o tym, co wybierają konsumenci. W wielu sytuacjach głos działa efektywniej, niż obraz. Zawarte w nim informacje docierają do nas w każdym miejscu: w domu, w aucie, w Internecie, w przestrzeni publicznej. Pytanie brzmi: w jaki sposób wyróżnić się na tle szumu informacyjnego i reklamowego, który nas otacza? Odpowiedź wydaje się całkiem prosta: głos odpowiednio dobrany do przekazu, tekst odpowiednio zinterpretowany przez lektora i profesjonalne przygotowanie pliku emisyjnego przez producenta. W studiu SoundProve znajdziesz bogatą bazę zawodowych lektorów z najlepszymi, najbardziej znanymi i rozpoznawalnymi głosami. I teraz opowiemy Ci właśnie o tym…

Bank głosów w SoundProve

Profesjonalny bank głosów, który znajdziesz w SoundProve, umożliwia przygotowanie nagrań lektorskich dowolnego rodzaju i o różnorodnym przeznaczeniu. Nagrywamy audio m.in. do: powitań głosowych, komunikatów IVR, spotów reklamowych i audiobooków. Możemy także udźwiękowić stronę internetową instytucji, czy firmy. Współpracujemy z lektorami polskimi oraz zagranicznymi. Dzięki temu można u nas zamówić nagrania obcojęzyczne, mając przy tym pewność, że dopilnujemy kwestii dotyczących akcentu, czy nawet dialektu. W branży nagrań i postprodukcji dźwięku SoundProve działa od dawna. Pracowaliśmy dla klientów z wielu, naprawdę różnych branż. Baza głosów, którą dysponujemy wciąż się powiększa. Dzięki temu dobranie lektora najlepiej pasującego do charakteru Twojego zlecenia nie będzie dla nas problemem. Dysponujemy najbardziej znanymi głosami w Polsce, to m.in. Krystyna Czubówna, czy Tomasz Knapik. Lektorzy, z którymi współpracujemy nagrywają reklamy dla dużych stacji radiowych i TV, a także użyczają głosu do filmów. Nietrudno jednak znaleźć u nas również zupełnie świeże, nowe i nieznane wcześniej głosy. Jak widzisz, w SoundProve wszystko jest możliwe….

Lektor podczas pracy

Profesjonalne studio lektorskie

Nagranie lektorskie, wykonane w profesjonalnym studiu, czyni przekaz reklamowy zdecydowanie atrakcyjniejszym, a czasem jest nawet jego koniecznym elementem (spot radiowy). Możliwości mamy jednak znacznie więcej. Głos lektora może urozmaicić prezentację multimedialną, podcast, a nawet instrukcję obsługi. Przyjemny głos i odpowiedni sposób przekazywania informacji sprawiają, że treść dociera skuteczniej do słuchaczy i bardziej zapada im w pamięć. Jak to zrobić?

Usługi lektorskie na najwyższym poziomie

Właśnie nadeszła pora, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jak powstaje profesjonalne nagranie lektorskie.. Oprócz dobrego lektora, dysponującego fajnym głosem i poprawną dykcją, potrzeba jeszcze odpowiedniego sprzętu. SoundProve pracuje w profesjonalnym studiu, do którego klienci mogą osobiście przyjść i omówić szczegóły dotyczące zlecenia. Mamy do dyspozycji wysokiej jakości urządzenia i nowoczesną technologię. Obie te rzeczy wykorzystujemy w pełni w praktyce, dzięki czemu finalnie otrzymujesz profesjonalne nagranie, odpowiednio przygotowane do emisji.

Lektorzy w SoundProve

Jak wspomnieliśmy, nasi lektorzy mają naprawdę bogate doświadczenie. Dzięki niemu mogą podjąć się najbardziej wymagających zadań. Dysponują nie tylko atrakcyjną barwą głosu, ale też nienaganną dykcją. Profesjonalny lektor odpowiednio intonuje naczytywany tekst, a także moduluje głos, grając nim niczym aktor. Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszy efekt. To umiejętność, która pozwala dodać nagraniu niezbędną wartość emocjonalną. Ma to kluczowe znaczenie chociażby podczas nagrywania podcastów, czy audiobooków, choć oczywiście nie tylko wtedy. Lektorzy współpracujący z SoundProve mają ogromne doświadczenie medialne, dzięki czemu każde zadanie realizują w pełni profesjonalnie.

Nagrania i postprodukcja dźwięku

W dobie Internetu i multimediów studio musi pracować wydajnie, dbać o jakość i szybko reagować na zapytania klientów. Dziś są to głównie przedstawiciele biznesu, których firmy często prowadzą działania marketingowe na wielu rynkach równocześnie. Zapotrzebowanie na wysokiej jakości nagrania lektorskie istnieje także w przypadku reklam radiowych, TV, czy spotów video. Trudno nie wspomnieć w tym miejscu o spotach produktowych i wizerunkowych, które nierzadko powstają w kilku, a nawet kilkunastu wersjach językowych. W SoundProve doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Możemy zaproponować profesjonalną realizację i postprodukcję nagrań. Robimy to dobrze, sprawnie i szybko. To oznacza, że nawet w przypadku niestandardowych, czasochłonnych zleceń, możesz liczyć na to, że pomożemy Ci zrealizować projekt w terminie.

Komunikat dźwiękowy, z czym to się je

Dużo dzisiaj widzimy, lecz równie dużo, a może nawet więcej słyszymy. I na to drugie mamy zdecydowanie więcej czasu (np. w pracy, czy w aucie). To sprawia, że pierwszy komunikat reklamowy z jakim się spotykamy jest głosem i dźwiękiem. I właśnie na podstawie tego, co słyszymy wyrabiamy sobie wstępną opinię o produkcie lub usłudze. Może ona być oczywiście różna: pozytywna, ale też neutralna, czy nawet negatywna. Od czego to zależy? Otóż od dwóch czynników. Przede wszystkim musimy czegoś potrzebować, czymś się interesować lub przynajmniej nie powinno nam to być zbędne. Przykład: wakacyjny wyjazd, koncert, albo impreza sportowa. I druga rzecz: przekaz reklamowy musi być dla nas atrakcyjny. Przygotowany przyjemnym głosem, odpowiednio dobranym do opowiedzenia (co ważne) interesującej treści. O ile na to, co sprzedaje klient nie mamy wpływu, o tyle na sposób opowiedzenia o tym już tak. I w tej kwestii na pewno możesz liczyć na naszą pomoc.

Współpraca ze studiem lektorskim SoundProve

Wykorzystanie podczas realizacji projektu profesjonalnych lektorów (a właśnie takich znajdziesz w naszej bazie), znacząco wpływa na ostateczną jakość pracy. Podobnie jak warunki rejestrowania dźwięku i sposób jego przygotowania do emisji. Dysponuje nowoczesnym studiem, więc o jakość nagrania możesz być spokojny. Podobnie wygląda to z postprodukcją. Poza tym, że możemy zagwarantować Tobie naprawdę wysoką jakość, to praca w SoundProve przebiega szybko i sprawnie. Treść nagrania (tekst) możesz nam przesłać pocztą elektroniczną. Na tej podstawie zaproponujemy Ci kilka głosów, które naszym zdaniem najlepiej będą pasować do projektu (ze względu na płeć, wiek, barwę głosu). Po ustaleniu szczegółów i warunków współpracy materiał jest nagrywany i dopracowywany (miks i mastering), po czym w gotowej formie trafia do klienta. Wszystko odbywa się bardzo sprawnie, dzięki czemu otrzymujesz usługę na wysokim poziomie w rozsądnym terminie i w dobrej cenie. Zapraszamy do nas, jesteśmy pewni, że zawsze będziesz tu wracać z przyjemnością…

Zadzwoń Napisz