Studio muzyczne – dobry wybór nigdy nie jest prosty

Spis treści 

Profesjonalne studio
Nasza historia
Rozbudowana baza lektorów
Nagrania lektorskie
Nasza oferta
Kompleksowa obsługa
Profesjonalnie zaadaptowane studio
Wynajem studia

Profesjonalne studio muzyczne, czyli jakie?

Studio muzyczne to miejsce, w którym pracuje się z dźwiękiem, głosem i przede wszystkim z ludźmi. Zwykle to kilka pomieszczeń, a w każdym z nich dzieje się coś innego: planuje się sesje, utrwala nagrania, wykonuje miks i mastering, a w przerwach (lub w międzyczasie) parzy dobrą, gorącą kawę. Miejsce do nagrywania dźwięku i reżyserka muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki akustyczne. Brzmi dość skomplikowanie, ale chodzi po prostu o to, że nie może tam dobiegać żaden hałas z zewnątrz. Nagranie dźwięku wysokiej jakości byłoby wtedy niemożliwe. I teraz ciekawostka: aby zamówić niektóre z oferowanych usług nie zawsze trzeba pojawić się w takim studiu osobiście. Dotyczy to również SoundProve. Jak to możliwe? O tym powiemy już za chwilę…

Historia studia, czyli SoundProve po kolei

Na początku SoundProve było zwyczajnym studiem nagraniowym. Tzn. nigdy nie byliśmy zwyczajni, ale kiedy zaczynaliśmy, byliśmy trochę mniej niezwyczajni, niż dziś. Tworzyliśmy wtedy przede wszystkim nagrania dla muzyków, rejestrując wokale oraz partie instrumentalne. Robiliśmy też miks ścieżek i mastering utworów, co w efekcie znacząco poprawiało jakość nagrywanego materiału. Po latach Soundprove się zmieniło. Dojrzeliśmy do czegoś więcej. Z typowego studia nagrań staliśmy się studiem dźwiękowym, a konkretniej studiem postprodukcji dźwięku. Pojawiło się wówczas dużo więcej projektów komercyjnych. Od tamtej pory SoundProve przygotowuje przede wszystkim nagrania lektorskie do spotów reklamowych oraz filmów instruktażowych i promocyjnych. Rejestrujemy też dźwięk na planach filmów fabularnych, reklamowych i dokumentalnych. Zajmujemy się obróbką przygotowanych wcześniej materiałów audio, udźwiękawianiem i postprodukcją dźwiękową do programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, fabularnych i reklamowych. Sporo się tego nazbierało, prawda?

Bogata baza lektorów

Nagrania lektorskie to dziedzina, w której bez dwóch zdań się specjalizujemy. Współpraca z jednym, wiarygodnym, rzetelnym studiem posiadającym bazę lektorów (takim jak np. nasze) daje Tobie gwarancję, że każdy projekt zostanie zrealizowany na wysokim poziomie i w ustalonym terminie. W SoundProve dajemy Ci spory wybór, jeżeli chodzi o lektorów. Możemy również doradzić, który głos będzie najlepiej pasował do Twojego projektu. Znaczenie ma tu nie tylko płeć lektora, ale też jego wiek, barwa głosu, akcent, czy też zdolności interpretacyjne. Realizacja zlecenia zawsze przebiega według podobnego schematu. Na początek przesyłasz nam mejlem treść, która ma zostać utrwalona. Wskazujesz wymagania dotyczące lektora lub wspólnie go wybieramy. Wówczas pozostaje już tylko nagranie i profesjonalna obróbka dźwięku. Przygotowany w ten sposób plik trafia na Twoją skrzynkę e-mail i jest gotowy do wykorzystania.

 

Mikser dźwięków

 

 

Nagrania lektorskie w SoundProve

Jeżeli nie wspominaliśmy o tym, że posiadamy rozbudowany bank głosów, robimy to teraz. Wspominaliśmy? No dobrze, ale jest tu naprawdę o czym pisać. Współpracujemy nie tylko z lektorami, którzy nagrywają po polsku. W naszej bazie mamy wielu native speakerów języków obcych. Wielu języków i czasem naprawdę obcych. To znaczy, że profesjonalne nagrywamy nie tylko po angielsku, rosyjsku, czy niemiecku, ale nawet po wietnamsku i hebrajsku. Jako, że liczby często mówią najwięcej, to dodamy, że nasza baza lektorów obejmuje ponad 300 głosów. Wiele z nich słyszeliście na pewno, a niektóre bez dwóch zdań znacie i lubicie, np. Krystynę Czubównę (tak, to ta miła Pani m.in. od filmów przyrodniczych) czy Tomasza Knapika (oprócz ładnego czytania reklam, jako lektor filmowy, potrafi nam doskonale wyjaśnić kto kogo i dlaczego zaraz zastrzeli). No ale nawet najwięksi czują na plecach oddech rosnącej konkurencji. Pojawia się młodzież (i nie tylko) z fajnymi głosami i całkiem sporymi już umiejętnościami – i tacy też do nas dołączają. Jak widzisz, wybór lektora z naszej bazy daje pewność, że głos będzie odpowiednio dopasowany do charakteru przekazu. A to oznacza, że Twój projekt stanie się bardziej przekonujący i lepiej spełni swoje zadanie.

Oferta studia muzycznego SoundProve

SoundProve to studio, które potrafi sprostać wielu oczekiwaniom, nie tylko tym muzycznym. We wszystkie zlecenia wkładamy serducho i dlatego klienci nas kochają, wracają do nas i polecają Soundprove innym. Ci inni też są zadowoleni, chyba nawet zakochują się w nas i polecają kolejnym, a wtedy kolejni… Na pewno wiesz już co robią i co z tego wynika! Nasza oferta jest, jak to się ładnie mówi, kompleksowa. Mamy profesjonalne studio dźwiękowe (z fajnym sprzętem, super ludźmi i dobrą kawą) i nie boimy się go używać. Dajemy sobie wszystko uciąć, że będziesz zadowolony…

Kompleksowa obsługa

Oczywiście Soundprove ma konkurencję. Szanujemy ją, doceniamy i nawet często lubimy. Trzeba jednak w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że niewiele jest firm, które dźwiękiem zajmują się od A do Z (czy tam od klucza wiolinowego do ostatniej nuty). My tak. Lubimy na przykład kino i telewizję. Bardzo często jesteśmy zapraszani na plan, gdzie nagrywamy ścieżkę dźwiękową, potem dogrywamy lektora, dodajemy efekty, pracujemy nad tym, aby wszystko brzmiało perfekcyjnie (miks i mastering) i odsyłamy gotowy plik emisyjny do klienta. Nie musisz dzielić tej pracy na etapy, zlecać ją różnym studiom i koordynować działań z kilkoma podwykonawcami. My zajmiemy się wszystkim. Dzięki temu Twoje życie stanie się prostsze, a wynik pojawi się szybciej. Uwiliśmy sobie gniazdko w pięknym Krakowie, ale chętnie odwiedzimy zielone Mazury, posłuchamy mew na Wybrzeżu, poczujemy klimat stolicy, czy poszukamy środka Polski (Łódź?). Mówiąc prościej: chętnie popracujemy wszędzie. Poza nagrywaniem dźwięku na planie, zdecydowaną większość rzeczy robimy zdalnie. Zlecenia przyjmujemy drogą elektroniczną i w ten sam sposób odsyłamy gotowy projekt. Oczywiście możesz też do nas przyjść i wspólnie z nami nadzorować zlecenie. Oczywiście z kubkiem gorącej kawy w ręku – jeśli zechcesz.

Profesjonalnie zaadaptowane studio

Nie bez przyczyny mówi się, że duży może więcej. No, może nie musi być aż tak wielki, ale choć trochę większy, niż taki całkiem mały. Ze studiem dźwiękowym jest podobnie. Na dobrą sprawę ma ono szansę powstać w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu, w zaciszu prywatnego mieszkania. Odpowiednia technika zdecydowanie na to pozwala. Są tu jednak ograniczenia. Małe studio, to mało miejsca, a to ogranicza wizyty klientów i spokojną, wspólną pracę nad projektem. Bo przecież kto chciałby przeszkadzać tym pozostałym domownikom w robieniu jajecznicy, czy układaniu zamku z klocków Lego? Soundprove posiada własne, profesjonalnie zaadaptowane i wyposażone studio. Pracuje tu czwórka entuzjastów, których możesz odwiedzić niemal w każdej chwili. Nikomu nie będziemy przeszkadzać. Fakt, jajecznicy wspólnie nie zrobimy, ale dobra kawa na pewno się znajdzie – nie tylko ta poranna…

Wynajem studia muzycznego

O jakości usług, które oferuje wynajmowane studio muzyczne decyduje kilka czynników. To przede wszystkim sprzęt wysokiej klasy. W Soundprove wciąż gonimy za technicznymi nowinkami, dzięki czemu na co dzień stosujemy najnowsze rozwiązania. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez odpowiednich ludzi – pasjonatów z wielkim sercem i bardzo dużymi kompetencjami. To oni zajmują się miksem i masteringiem w taki sposób, że sami siebie zaskakują efektami tego, co tworzą. Jeżeli jesteś lektorem, aktorem lub wokalistą i potrzebujesz pomocy ekspertów pracujących z dźwiękiem, zapraszamy do nas. W Soundprove możesz nagrać profesjonalną ścieżkę dźwiękową i dopracować ją w asyście naszych specjalistów.

Zadzwoń Napisz