Studio nagrań dźwiękowych

Studio nagrań dźwiękowych

Studio nagrań dźwiękowych zajmuje się… i tu moglibyśmy pisać długo i mniej lub bardziej przynudzać. Dla osób, których nie interesuje ten temat od kuchni, nie są jego pasjonatami, ten tekst może wydać się mało ciekawy. Postaramy się, żeby było inaczej, ale odpowiedzialności za to wolimy nie brać 😉
W dużym skrócie, w SoundProve zajmujemy się realizacją wielu usług związanych z rejestracją, obróbką oraz produkcją materiału audio. Aby taka firma mogła profesjonalnie sprostać każdemu zadaniu, musi mieć odpowiednie zaplecze techniczne i dobrze wyszkolonych pracowników. Skoro musi, to musi, wiec i w naszym przypadku ma. W dalszej części tekstu opowiemy Ci o tym, jak nagrywamy muzykę, ścieżki lektorskie, dźwięk do filmów, reklam itd. No to zaczynamy…

Spis treści
Kompleksowe usługi nagraniowe
Nagrania muzyczne
Nagrywanie dźwięku na planie
Nagrania lektorskie
Postprodukcja dźwięku
Miksowanie dźwięku
Mastering dźwięku
Oferta SoundProve

Czym się zajmuje studio nagrań dźwiękowych?

Studio nagrań dźwiękowych, a raczej pracujący tam ludzie, potrafią sprawić, że dowolnego nagrania słucha się z jeszcze większą przyjemnością. Robimy z dźwiękiem rzeczy, o których nie śniło się nawet filozofom. Potrafimy sprawić, że atrakcyjność formy różnych treści audio, o charakterze artystycznym lub informacyjnym, będzie większa. Podkreślić ich przekaz oraz uwypuklić najważniejsze cechy.
W SoundProve dbamy zarówno o wysoką jakość brzmienia, jak i odpowiednią strukturę przygotowywanych nagrań. Wszystko za sprawą profesjonalnie zaadaptowanego studia, a także naszych unikalnych umiejętności.

Kompleksowe usługi nagraniowe

Tytuł podpowiada Ci pewnie, że robimy wszystko. Nie znaczy to absolutnie, że szybko i byle jak, wręcz przeciwnie. Bierzemy po prostu odpowiedzialność za efekt od samego początku do końca. Jesteśmy w stanie m.in. zarejestrować muzykę, udźwiękowić filmy i spoty reklamowe, przygotować ścieżkę lektorską oraz dodać dźwięk do wszelkiego rodzaju materiałów multimedialnych. Do każdego projektu podchodzimy z pasją, zaangażowaniem, a przede wszystkim wysokiej klasy profesjonalizmem. Każdy materiał audio przygotowujemy z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i detale dźwiękowe, co daje gwarancję, że będziesz mógł wykorzystać go w każdym miejscu i czasie, w każdym celu.

Nagrania muzyczne

W naszym studio nagrywamy zarówno klasyczne sesje, jak również tzw. setki. Nie wszystkie gatunki muzyczne lubimy, ale na wszystkich się znamy. Konkretnie, znamy ich specyfikę, klimat, wymagania. W każdym nieco inaczej nagrywa się wokal, partie instrumentalne, czy efekty. Mamy wysokiej klasy sprzęt audio, w tym mikrofony z szerokim zakresem dynamiki oraz wysoką klarownością. Każdy utwór muzyczny nagrany w naszym studiu zachowuje unikalne dźwiękowe detale, a po specjalistycznej obróbce staje się niezwykle przyjemny w odsłuchu na dowolnym sprzęcie grającym. Bam, bam, tira ram…

Studio realizacji dźwięku

Nagrywanie dźwięku na planie

Studio studiem, ale możemy także zarejestrować dźwięk na planie. Materiał audio nagrywamy nie tylko na potrzeby filmów, ale też reklam, spotów oraz innych klipów wideo. Mamy odpowiedniej klasy rekordery, odbiorniki, monitory podglądowe, splitery antenowe, mixery analogowe czy anteny pasywne. Znajdziesz u nas też zaawansowane technologicznie mikrofony z niezbędnymi akcesoriami w postaci tyczek mocujących i osłon przeciwpowietrznych. Nagrywanie dźwięku na planie odbywa się z wykorzystaniem metod stosowanych przez profesjonalne studia filmowe, co daje gwarancję wysokiej jakości oraz spełnia najwyższe światowe standardy w tej dziedzinie. Wiemy, co mówimy, tak samo, jak wiemy, co robimy.

Nagrania lektorskie

W SoundProve zajmujemy się również nagraniami lektorskimi, m.in. na potrzeby radia, telewizji i Internetu. Realizujemy je m.in. przy okazji filmów szkoleniowych i instruktażowych, aplikacji e-learningowych, audiobooków, spotów i dżingli reklamowych, zapowiedzi telefonicznych czy prezentacji i przewodników multimedialnych. Ufff… a moglibyśmy jeszcze trochę powymieniać. Nasza baza lektorów jest wyjątkowo rozbudowana. Są w niej głosy o zróżnicowanym brzmieniu, również topowi lektorzy. Możemy optymalnie dopasować wykonawcę do potrzeb zlecenia. Nagrywamy po polsku i w wielu innych językach. W naszym banku, o czym wspominaliśmy, są doświadczeni lektorzy, ale też zupełnie nowe, świeże na rynku głosy. Jeżeli chcesz się upewnić, że efekt będzie perfekcyjny, możesz zamówić bezpłatną próbkę nagrania. To propozycja przede wszystkim dla naszych nowych klientów.

Studio nagrań dźwiękowych i nie tylko

Studio nagrań dźwiękowych SoundProve nie tylko rejestruje materiał audio w odpowiednich warunkach akustycznych, ale również poddaje go profesjonalnej obróbce. Dysponujemy zaawansowanym technologicznie wyposażeniem, które swoją jakością i możliwościami znacząco przewyższa sprzęt stosowany w amatorskich studiach. Skorzystanie z naszej oferty daje gwarancję profesjonalnej realizacji usługi na każdym jej etapie.

Postprodukcja dźwięku

W naszym studiu zajmujemy się również kompleksową postprodukcją dźwięku. W zależności od rodzaju projektu, etap ten może obejmować m.in. synchronizację nagranego audio z materiałem wideo, czy uzupełnienie go odpowiednimi efektami. Umiejętności naszych realizatorów sprawiają, że wszystkie zarejestrowane ścieżki zyskają właściwe parametry techniczne. Będą także posiadać brzmienie zoptymalizowane pod kątem wszystkich fizycznych lub cyfrowych odtwarzaczy.

Miksowanie dźwięku

Miksowanie jest bardzo istotnym etapem obróbki dźwięku, dlatego podchodzimy do niego z wyjątkową precyzją. To trochę tak jak podczas pieczenia ciasta. Troszkę za dużo tego, a za mało tamtego czyni je w smaku zupełnie innym. Z dźwiękiem jest w zasadzie podobnie. Przy okazji każdego projektu staramy się jak najlepiej dobrać brzmienia i poziom głośności poszczególnych ścieżek, dzięki czemu nagrania zyskują pożądaną klarowność. Inżynier dźwięku w SoundProve edytuje pliki audio bardzo skrupulatnie, wycinając niepotrzebne przydźwięki i trzaski, dokonując korekcji barwnej, wyrównując dynamikę, kompresując oraz stosując pogłosy zwiększające przestrzenność i głębię dźwięku. W naszej pracy wykorzystujemy sprzęt zarówno cyfrowy, jak i analogowy.

Mastering dźwięku

Po etapie miksowanie następuje proces masteringu, do którego również pochodzimy ze szczególnym zaangażowaniem i precyzją. Nagrany dźwięk zyskuje zupełnie nową jakość po skorygowaniu błędów balansu tonalnego, poszerzeniu obrazu stereo, dopasowaniu długości przerw między utworami, normalizacji oraz kompresji. Gotowe pliki zapisujemy w odpowiednim formacie audio, np. wielościeżkowym. Obróbce poddajemy w SoundProve zarówno materiał nagrany bezpośrednio
w naszym studio, jak i ten dostarczony przez klienta.

Studio nagrań dźwiękowych SoundProve

Studio nagrań dźwiękowych SoundProve to jedno z niewielu miejsc, w którym robimy tak wiele i na tak dużą skalę. Jeżeli zależy Ci na przeprowadzenia wszystkich etapów związanych
z zarejestrowaniem materiału audio oraz jego późniejszą obróbką, trafiłeś świetnie. Dzięki temu na efekt pracy poczekasz krócej. Nie będziesz też musiał rozmieniać się na drobne, korzystając z usług kilku podwykonawców. Możesz się z nami kontaktować drogą elektroniczną – i tym samym kanałem otrzymasz od nas przygotowane pliki. Zachęcamy też do spotkania się z nami osobiście. Przy gorącej kawie będziesz mógł wtedy zobaczyć, jak pracują profesjonaliści zajmujący się dźwiękami.

Zadzwoń Napisz