Studio nagrań lektorskich

Studio nagrań lektorskich

Studio nagrań lektorskich zajmuje się realizacją różnych usług związanych z rejestrowaniem i podkładaniem głosu na potrzeby reklam, filmów, seriali, bajek oraz wielu innych projektów. Ich zakres może być bardzo zróżnicowany. Ścieżki lektorskie mogą być nagrywane od podstaw, a następnie używane do wzbogacenia innego materiału dźwiękowego z kwestiami dialogowymi czy narratorem. Z oferty takiego studia warto skorzystać również przy okazji tworzenia dubbingu.

Spis treści:
Czym się zajmuje?
Czym jest bank głosów?
Czym wyróżniają się nasi lektorzy?
Jak działamy?
Jak wybrać odpowiedni głos?
Jakie projekty realizują lektorzy?
Dlaczego warto?
Nasza oferta

Czym się zajmuje nasze studio nagrań lektorskich?

Studio nagrań lektorskich nie tylko nagrywa, ale też miksuje oryginalny dźwięk zawierający zarejestrowany głos. W ten sposób powstaje kompletna ścieżka dźwiękowa, którą możesz wykorzystać na potrzeby różnych produkcji zawierających mówione kwestie. Profesjonalną obsługę w tym zakresie zapewnia nasze studio SoundProve w Krakowie. W naszej ofercie zajmujemy się zarówno nagrywaniem tekstu lektorskiego, jak i montażem dźwięku czy podkładaniem go pod obraz wideo razem z efektami i muzyką. W ten sposób tworzymy kompletne ścieżki, które są prawidłowo zmiksowane i zbilansowane. Dbamy o poprawną synchronizację wszystkich dźwięków, aby nagrania pasowały do specyfiki projektu.

Czym jest bank głosów?

Nasze studio posiada własny bank głosów, w którym znajdziesz wiele przykładowych lektorów męskich, damskich i dziecięcych z dowolnego przedziału wiekowego. Wykonawcy współpracujący z SoundProve wyróżniają się wieloma unikalnymi cechami i wyjątkową osobowością, dzięki czemu idealnie pasują do wielu projektów. Głosy dostępne w bazie możesz łatwo odsłuchać za pomocą darmowych próbek, co znacząco ułatwia wybór. Lektora możesz dopasować na podstawie docelowego przeznaczenia, a następnie zrealizować z jego udziałem nagranie próbne. Rozwiązanie to pozwala na podjęcie decyzji i kontynuowanie projektu, bądź też kontynuowanie poszukiwań poprzez sprawdzenie kolejnych kandydatów. W bazie głosów SoundProve znajdziesz nie tylko polskich, ale też zagranicznych lektorów. W naszym studio realizujemy bowiem nagrania obcojęzyczne, które są w pełni poprawne językowo i artykulacyjnie.

Czym wyróżniają się nasi lektorzy?

Wykonawcy głosowi współpracujący z naszym studiem to doświadczeni fachowcy, którzy zawsze starają się jak najlepiej wywiązać z powierzonych im zadań. Bank SoundProve zawiera obecnie dziesiątki pozycji, pod którymi kryją się lektorzy sprawnie korzystający ze swoich umiejętności oraz chętnie podejmujący nowe wyzwania. Zależnie od wytycznych i sugestii jeden tekst może być zinterpretowany na wiele różnych sposobów – nie tylko neutralnie i w sposób stonowany, ale też bardziej emocjonalnie oraz z konkretną intonacją. Lektorzy dostępni w naszej bazie to doświadczeni w swoim fachu specjaliści, którzy zdobyli wiele umiejętności podczas pracy w radiu, filmie, reklamie czy teatrze. Ich głosy wzbudzają błyskawiczne zainteresowanie i natychmiast przykuwają uwagę słuchacza.

Mix i mastering

Jak działa studio nagrań lektorskich?

Studio nagrań lektorskich SoundProve to miejsce, w którym możesz szybko i łatwo zlecić wiele usług. Na początek wystarczy skorzystać z naszej bazy głosów. Bank ten jest bardzo intuicyjny w obsłudze, ponieważ pozwala na błyskawiczne wyszukiwanie pozycji na podstawie konkretnych cech czy predyspozycji. Baza ta umożliwia przeglądanie lektorów na bazie wielu parametrów i kryteriów, takich jak chociażby płeć, wiek czy narodowość. W oparciu o te wytyczne możesz bez przeszkód znaleźć głos, który będzie idealnie pasował do realizowanego projektu, również w przypadku nagrywania dźwięku na planie, czy spotów reklamowych. Po jego zaakceptowaniu wykonujemy dalsze działania. Treści odczytane przez lektora nagrywamy, a następnie poddajemy obróbce i dostarczamy gotowy materiał dźwiękowy.

Jak wybrać odpowiedni głos?

Nasza baza zawiera bardzo wiele głosów, których selekcję ułatwia zwrócenie uwagi na różne charakterystyczne parametry. Lektor powinien wywierać odpowiednie wrażenie na odbiorcach, dlatego warto wybrać wykonawcę o temperamencie, umiejętnościach czy emploi, które spełnią potrzeby danego projektu. Kluczowe znaczenie ma sama specyfika planowanego nagrania. Z tego względu na naszej stronie internetowej znajdziesz bezpłatne próbki, które możesz odsłuchać i lepiej poznać głos każdego lektora. Na ich podstawie możesz przynajmniej wstępnie ocenić zdolności danego wykonawcy, a także zapoznać się z jego warsztatem. Pewnym wyznacznikiem predyspozycji lektora do wykonania konkretnego zadania mogą być nagrania, które zrealizował on już wcześniej. Ważną kwestią przy wyborze odpowiedniego głosu jest elastyczność jego właściciela, a więc możliwość dopasowania się do różnych projektów. Z naszym studiem współpracują lektorzy, którzy chętnie wykonują niestandardowe zadania i rozwijają w ten sposób swoje umiejętności, specjalizacje czy preferencje.

Jakie projekty realizują lektorzy?

W SoundProve nagrywamy głosy na potrzeby bardzo zróżnicowanych projektów. W naszym banku znajdziesz pozycje, które z powodzeniem spełnią wiele oczekiwań i wymagań. Każdy z dostępnych lektorów jest przy tym wyjątkowo kreatywny, przez co z powodzeniem dostosowuje się do wszelkich sugestii czy zaleceń. Jednym z najważniejszych zadań powierzanych wykonawcy jest odpowiednia analiza i interpretacja tekstu. Każda treść dostarczona przez klienta może być odczytana przez dowolnego lektora, z których każdy zaprezentuje ją w innej formie. Niezależnie jednak od wybranego głosu, nasze nagrania zawsze są bardzo przyjemne w odsłuchu. Wynika to z realizacji każdego projektu w odpowiednich warunkach z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. W bazie SoundProve znajdziesz zarówno bardzo znane i lubiane głosy, jak i te świeże oraz mniej osłuchane wśród odbiorców.

Dlaczego warto wybrać studio nagrań lektorskich SoundProve?

Studio nagrań lektorskich SoundProve jest miejscem, w którym możesz zamówić różne usługi dźwiękowe w wyjątkowo przystępnej cenie. Każdy projekt wyceniamy indywidualnie, a przy tym staramy się zadbać o elastyczne podejście do wymagań klientów. O finalnych kosztach usług decyduje przede wszystkim ostateczna długość nagrania lektorskiego. Z dokładnym cennikiem SoundProve możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej, gdzie uzyskasz też wiele dodatkowych informacji na temat oferty.

Nasza oferta

Nasze studio stara się na bieżąco rozbudowywać i ulepszać swoją ofertę. Nagrania lektorskie realizowane z pomocą naszego banku pozwalają na przygotowanie kompletnego materiału dźwiękowego, który z powodzeniem wykorzystasz jako ścieżkę narracyjną lub dialogową w swoich projektach artystycznych, komercyjnych czy informacyjnych. W SoundProve zajmujemy się też profesjonalnym miksem i masteringiem, montażem dźwięku czy efektami specjalnymi. Nasze nagrania z kwestiami lektorskimi bez przeszkód łączymy również z innymi nagraniami audio lub wideo. Zapraszamy do sprawdzenia oferty studia SoundProve, a także zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy szybką realizację i profesjonalną obsługę.

Zadzwoń Napisz