Usługi lektorskie

Usługi lektorskie

Usługi lektorskie zyskują coraz większą popularność w wielu branżach. Ich realizacja pozwala na uzyskanie w pełni profesjonalnych nagrań głosowych, które można wykorzystać na potrzeby spotów reklamowych, filmów, instruktaży, zapowiedzi, audiobooków, prezentacji oraz innych projektów. Aby znaleźć dobrego wykonawcę do odczytania kwestii narracyjnych czy dialogowych, warto skorzystać z rozbudowanego banku głosów. Z wieloma doświadczonymi lektorami współpracuje nasze studio nagraniowe SoundProve.

Spis treści:
Dlaczego warto?
Zróżnicowany wybór głosów
Umiejętności
Czas i procedura zlecenia
Duży wybór
Odpowiednie dopasowanie
Koszt
Nasza oferta

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne usługi lektorskie?

Usługi lektorskie najlepiej zlecić profesjonalistom. Nasza baza głosów zapewnia bardzo duże możliwości wyboru, a przy tym jest wyjątkowo prosta w obsłudze, intuicyjna oraz funkcjonalna. Za jej pomocą można podjąć trafną decyzję o zatrudnieniu konkretnego wykonawcy. Poszczególni lektorzy w bazie mają zróżnicowane głosy, których do tej pory użyczyli w setkach zrealizowanych projektów nagraniowych. Niezależnie od celu usługi oraz potrzeb samego klienta, nasza baza daje możliwość optymalnego dopasowania wykonawcy o odpowiednich predyspozycjach oraz unikalnych umiejętnościach.

Zróżnicowany wybór głosów

W banku głosów SoundProve dostępnych jest wielu lektorów męskich, damskich i dziecięcych z wszystkich przedziałów wiekowych. Poszczególni wykonawcy mają specyficzne cechy charakterystyczne oraz indywidualne zalety, które można na różne sposoby wykorzystać w realizowanych projektach. Dodatkową zaletą jest możliwość wcześniejszego sprawdzenia głosów, co ułatwia wybór. Wszyscy lektorzy zostali też dokładnie opisani, włącznie z ich cechami charakterystycznymi. Na podstawie docelowego przeznaczenia głosu i specyfiki projektu klient wybiera wykonawcę, z którym następnie przygotowujemy próbne nagranie. Takie rozwiązanie pozwala na potwierdzenie decyzji i dalszą realizację usługi, bądź też kontynuowanie poszukiwań i sprawdzanie kolejnych kandydatów. Naszą bazę zasilają lektorzy zarówno krajowi, jak i zagraniczni. Możemy przygotować profesjonalne nagrania w obcych językach, gwarantując pełną poprawność artykulacyjną i językową.

Duże umiejętności i wiedza

Lektorzy SoundProve to specjaliści, którzy dużą wagę przykładają do odczytywania kwestii podczas nagrań. W naszej bazie dostępni są wykonawcy doświadczeni w specyficznym operowaniu głosem, dzięki czemu mogą zrealizować bardzo zróżnicowane zlecenia. W zależności od potrzeb i wymagań nasi lektorzy potrafią na wiele sposobów zinterpretować jeden tekst. Treść może być odczytana neutralnie bądź też w sposób bardziej emocjonalny i ukierunkowany na wywołanie odpowiednich wrażeń. Z naszym studiem współpracują najlepsi specjaliści głosowi w branży, tacy jak zawodowi lektorzy, spikerzy, aktorzy czy radiowcy. Każdy z nich ma głos, który przykuwa uwagę i wzbudza natychmiastowe zainteresowanie słuchacza.

Operator w studiu dźwiękowym

Jak łatwo i szybko zlecić usługi lektorskie?

Usługi lektorskie w SoundProve można zlecić bardzo łatwo i szybko, po prostu korzystając z naszej bazy. System ten jest wyjątkowo prosty w obsłudze, dzięki czemu pozwala na intuicyjne wyszukiwanie wykonawców o właściwych dla danego projektu cechach i predyspozycjach. Bazę można przeglądać na podstawie różnych kryteriów i parametrów, takich jak m.in. wiek, narodowość czy płeć. Na podstawie takich wytycznych da się bez problemu znaleźć lektora, który w pełni wywiąże się ze swoich obowiązków. W naszym studio zajmujemy się też przygotowaniem profesjonalnych nagrań głosowych, włącznie z ich produkcją i obróbką. Lektor odczytuje treści dostarczone przez klienta, a my je nagrywamy, pooddajemy odpowiednim działaniom i przekazujemy gotowy materiał.

Kogo wybrać?

Przeglądając głosy w naszej bazie, warto zwrócić uwagę na różne kwestie związane z charakterystyką lektora. Aby wywrzeć na słuchaczach odpowiednie wrażenie, najlepiej zdecydować się na wykonawcę o umiejętnościach, cechach i kompetencjach odpowiednich dla realizowanego projektu. Największe znaczenie ma specyfika przygotowywanego nagrania, do którego trzeba dopasować lektora. Na naszej stronie zamieściliśmy próbki głosowe, które znacząco ułatwiają podejmowanie trafnej decyzji. Za ich pomocą można wstępnie ocenić talent i zdolności poszczególnych wykonawców, a także sprawdzić ich warsztat. Istotnym wyznacznikiem odpowiednich predyspozycji lektora do realizacji danego zadania są projekty, które zostały przez niego przygotowane wcześniej. Nie bez znaczenia pozostaje elastyczność, dająca pewność łatwego przystosowania się do nietypowych wyzwań. Wielu wykonawców z bazy chętnie angażuje się w mniej standardowe realizacje, które są dla nich idealną okazją do rozwijania umiejętności. Nasi lektorzy mają również własne preferencje i specjalizacje, dzięki czemu mogą użyczać głosu w zadaniach konkretnego typu.

Dopasowanie do celu i charakteru projektu

Nagrania lektorskie w SoundProve realizujemy na potrzeby projektów o różnej specyfice. Baza zawiera głosy, które bez trudu spełnią zróżnicowane wymagania i oczekiwania klientów. Wszyscy współpracujący z nami wykonawcy są bardzo kreatywni, a także sprawnie dostosowują się do rozmaitych zaleceń i sugestii. Istotnym elementem realizacji usługi jest odpowiednia analiza treści, którą dostarcza nam klient. Niezależnie od jej rodzaju i zastosowania, nagrania zawsze staramy się przygotowywać z zachowaniem naturalności. Gotowy materiał jest dzięki temu nie tylko przyjemny w odsłuchu, ale też w pełni profesjonalny. Z naszym studiem współpracują zarówno błyskawicznie rozpoznawalni lektorzy mający na koncie wiele zrealizowanych wcześniej usług, jak i liczni wykonawcy o świeżych, nieosłuchanych jeszcze głosach.

Jak wygląda cennik usług lektorskich w SoundProve?

Usługi lektorskie w SoundProve mają bardzo atrakcyjny cennik. Wycenę przeprowadzamy indywidualnie, zapewniając przy tym elastyczne podejście do potrzeb klienta. Na koszty wpływa przede wszystkim długość nagrania lektorskiego. Dokładny cennik naszych usług sprawdzić można na stronie internetowej, a celem uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do nawiązania kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Nasza oferta

SoundProve nieustannie poszerza i udoskonala swoją ofertę. Realizacja nagrań lektorskich przez wykonawców z naszej bazy pozwala na uzyskanie materiału, który doskonale nadaje się do udźwiękawiania różnych projektów o zastosowaniu informacyjnym, komercyjnym czy artystycznym. Jesteśmy w stanie przeprowadzić fachowy mix i mastering, a także zmontować dźwięk i dodać różne efekty specjalne. Zarejestrowane przez nas kwestie lektorskie możemy połączyć z innymi nagraniami – zarówno audio, jak i wideo.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą studia SoundProve, w którym gwarantujemy krótki czas realizacji, przystępny cennik oraz rozbudowaną bazę głosów do wyboru. Zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń Napisz